Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Ipoteca pe apartament aparuta dupa 23 de ani!
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Ipoteca pe apartament aparuta dupa 23 de ani!

buna ziua. In urma intocmirii documentatiei cadastru-intabulare a apartamentului, apare o ipoteca din 1998, de care nu cunosc cine si de ce o are. Sunt 23 de ani si nu am avut probleme. Va rog un sfat unde sa ma adresez pentru informatii si cum pot ridica acesta ipoteca. Va multumesc
Solicitati un extras de carte funciara. In acest act trebuie sa apara in favoarea cui este inscrisa ipoteca si in baza carui act. Dvs cand si cum ati dobandit apartamentul?