Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intabulare refuzata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intabulare refuzata

In anul 2004 mi se respinge cererea de intabulare a unui imobil avand in vedere ca acest imobil a fost atribuit statului in temeiul prevederii art.680 din codul civil si art. 26 din decret 40/1953 cf. certif de succesiune vacanta din 1984 si transcris in 16 mai 1984 de fostul notariat de stat din localitatea X IN REGISTRUL DE TRANSCRIPTIUNI SI INSCRIPTIUNI AL JUDECATORIEI x . Mentionez ca eu am titlu de proprietate pe acest teren intravilan din 1994 ce pot sa fac sa-l intabulez acum?
n-ati raspuns care este modul de dobandire
titlu de proprietate
asta am inteles, dar ce calitate aveti, de cumparator?
eu sunt proprietar si vreau sa vand
Doamna, cum ati dobandit proprietatea, adica sunteti proprietar prin cumparare, donatie, mostenire ... improprietarire in baza vreunei legi speciale...