Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ce trebuie sa mentionez in ``Raportul ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ce trebuie sa mentionez in ``Raportul administratorilor``?

Buna ziua, ce trebuie sa mentionez in ``Raportul administratorilor`` la situatiile financiare 2020 privind politicile contabile referitoare la stocuri (marfuri, comert cu amanuntul) in urmatoarea situatie: micro platitoare de TVA, o singura gestiune global-valorica, sumele din iesiri se calculeaza pornind de la pretul cu TVA, se intocmeste NIR cu pretul de vanzare pentru fiecare produs. Descarcarea marfurilor se face folosind coeficientul K, metoda cu rulaje cumulate. Multumesc
george-neagu, moderator