avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 558 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... va rog un raspuns,am trei cecuri in valoare de 5000 ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

va rog un raspuns,am trei cecuri in valoare de 5000 mil inainte ...

va rog un raspuns,am trei cecuri in valoare de 5000 mil inainte de 1989 daca pot sa-mi mai recuperez banii si ce valoare ar avea acum in roni ?multumesc!
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 14:43, 18 Aprilie 2021
Nu mai valorează nimic,probajil ati avut 5000 sau 50.000 de lei,(din postarea dvs nu se intelege suma ),au trecut zeci de ani,inflatie,denominare etc.
Ultima modificare: Duminică, 18 Aprilie 2021
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
au doar valoare... sentimentala.
Mai puteți recupera la figurat 0,50 de bani x 3 = 1.50 lei.

5000 ROL echivalează azi cu 0,50 bani.
Ultima modificare: Duminică, 18 Aprilie 2021
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se poate recupera valore cecurilor de 5ooo lei cu castiguri, ... Zorro1961 Zorro1961 Cum se poate recupera valore cecurilor de 5ooo lei cu castiguri, in autoturisme, din 1986? (vezi toată discuția)
Unde pot să caut o dovadă a lichidării unui libret cec? Marius-Toader Marius-Toader Unde pot să caut o dovadă a lichidării unui libret CEC? Tatăl meu a lichidat un libret CEC al bunicului meu în anul 1987, luna mai, cunosc și ... (vezi toată discuția)
Cec-uri cu dobanda si castiguri in autoturisme in valoare de 5000 lei dinainte de 1989 marietaciocoiu marietaciocoiu Am mai multe CEC-uri cu dobanda si castiguri in autoturisme in valoare de 5000 lei dinainte de 1989, as putea sa-mi recuperez banii la valoarea actuala si ... (vezi toată discuția)