Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... As vrea sa fac o sesizare la politie pentru o teapa ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

As vrea sa fac o sesizare la politie pentru o teapa primita de ...

As vrea sa fac o sesizare la politie pentru o teapa primita de la un prieten pentru niște bani 300 euro ce as putea sa fac nu îmi mai da bani am niște înregistrări de la el
nu aveti ce sa faceti la politie, va trebui sa il dati in judecata pe cale civila si sa obtineti un titlu executoriu. Lucrurile merg ca unse aca aveti din ce recupera, daca are salariu sau bunuri. Daca nu are... mai cheltuiti niste bani aiurea.
Pe viittor ,alegeti-va mai bine prietenii, iar daca nu va pricepeti, nu mai dati bani imprumut.
Faceti degeaba ,nu poliția este competenta ci instanta civila(,dacă a fost un imprumut)Vb cu un av.chiar dacă suma e mica problema e destul de complexa neavând macar o ,,hartie de mana"..
Am dat 300 de euro sa își cumpere o mașină precizez ca a zis ca mi da pe data de 27 martie și nu îmi mai răspunde la telefon....

gi-jane2 a scris:

nu aveti ce sa faceti la politie, va trebui sa il dati in judecata pe cale civila si sa obtineti un titlu executoriu. Lucrurile merg ca unse aca aveti din ce recupera, daca are salariu sau bunuri. Daca nu are... mai cheltuiti niste bani aiurea.
Pe viittor ,alegeti-va mai bine prietenii, iar daca nu va pricepeti, nu mai dati bani imprumut.

Nu am nimic la mana doar martori care au fost de fata 300 de euro am dat sa își ia o mașină precizez ca am toate convorbirile vocale cu el

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Faceti degeaba ,nu poliția este competenta ci instanta civila(,dacă a fost un imprumut)Vb cu un av.chiar dacă suma e mica problema e destul de complexa neavând macar o ,,hartie de mana"..

Spuneți ca defavorizatu', - nu-i pot spune altfel că e incorect politic, :) - când a scăpat căciula pe gârlă: să fie de sufletu' tatii!

În rest, urmați sfaturile lui gi-jane2.

catalinciprian a scris:

As vrea sa fac o sesizare la politie pentru o teapa primita de la un prieten pentru niște bani 300 euro ce as putea sa fac nu îmi mai da bani am niște înregistrări de la el

hotumattua, utilizator