avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 636 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... O matusa de-a mea vrea sa imi trimita bani din USA.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

O matusa de-a mea vrea sa imi trimita bani din USA.

O matusa de-a mea vrea sa imi trimita bani din USA ... trebuie sa declar la anaf acea suma ? este o suma destul de mare
Ultima modificare: Joi, 29 Aprilie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 01:58, 30 Aprilie 2021
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu are treaba ANAF.
Este problema băncilor.
Verificați legea cu spălarea banilor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depozit bancar, clarificari ralgal ralgal Buna ziua, As dori sa deschid un depozit bancar cu banii primiti la nunta in urma cu cateva luni. Puteti sa imi spuneti 1. Care este suma maxima pe care ... (vezi toată discuția)
Am primit o cerere de la revolut in baza directivelor de spalare ... vasilei991 vasilei991 Am primit o cerere de la Revolut in baza directivelor de spalare a banilor sa le furnizez dovada incasarii in contul meu de la Etoro (o companie de ... (vezi toată discuția)
Ce act notarial pot face ca să justific anumite sume de bani primite ca donație din străinătate? ContSters467914 ContSters467914 Buna ziua,eu primesc bani de la cineva ca donatie,cu acei bani am cumparat cateva imobile in Romania,acei bani care ii primesc sunt bani albi,este plătit ... (vezi toată discuția)