Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... O matusa de-a mea vrea sa imi trimita bani din USA.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

O matusa de-a mea vrea sa imi trimita bani din USA.

O matusa de-a mea vrea sa imi trimita bani din USA ... trebuie sa declar la anaf acea suma ? este o suma destul de mare
george-neagu, moderator
Nu.
Nu are treaba ANAF.
Este problema băncilor.
Verificați legea cu spălarea banilor.