Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pe hotararea de divorț lipseste ștampila ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pe hotararea de divorț lipseste ștampila dreptunghiulară. ...

Pe hotararea de divorț lipseste ștampila dreptunghiulară. Cum se procedează. Este eliberată de judecătoria rosiori de vede. Se poate rezolva in bucuresti?
Nu, o hotarare se legalizeaza doar de instanta care a pronuntat-o.
Aveti nevoie de cerere pentru legalizarea hotararii, taxa judiciara de timbru si hotararea a carei legalizare se solicita.
Discutati la telefon cu arhiva instantei si vedeti daca o trimiteti cu posta, o puteti primi si retur , eventual daca este necesar sa trimiteti si un plic timbrat pentru retur.