Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Sora mea a fost implicată într-un accident rutier, ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Sora mea a fost implicată într-un accident rutier, fiind pe ...

Sora mea a fost implicată într-un accident rutier, fiind pe bicicleta, pe drum cu prioritate, șoferul a acroșat o pe partea stângă. Are 6zile spitalizare, hematom și fisură craniană și problema la mana stângă, falangele de la două degete rupte și unghia de la un deget a trebuit smulsă fiind infectată. La a doua tomografie a ieșit că hematomul este in resorbție, starea ei e bună, dar deocamdată nu poate incepe lucrul ,fiind frizeriță nu poate folosi mana stângă. Am consultat un avocat și urmează să facem contractul, pentru proces cu asigurările. Are vreo șansă în proces cu asigurările, cam cat ar putea fi costurile cu avocatul ? Menționez că există filmare de pe camerele de supraveghere, de la un supermarket, șoferul nu a încetinit și nu au fost urme de frânare, din spusele poliției care a fost la locul accidentului.
florentinavlad39, utilizator
Sanse sunt cu impotriva asiguratorului. Dupa clasarea dosarului de urmarire penala se copieaza dosarul si se introduce o actiune civilă. Onorariul avocatului le discutati cu el. Poate fi onorariu fix si/sau onorariu de succes ( procent din suma obtinuta ).
Laszlo Bicsak, Alte profesii