Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cat costa o sucesiune si ce implica in conditiile in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cat costa o sucesiune si ce implica in conditiile in care unul ...

cat costa o sucesiune si ce implica in conditiile in care unul dintre frati este decedat iar urmasii sunt sotia si copii acestuia... Copii si sotia celui decedat trebuie sa faca la randul lor succesiune pentru a putea participa la sucesiunea solicitata de fratii tatalui ( sotului) ?
Depinde de ordinea deceselor.
Dacă fiul a decedat înaintea tatălui, la succesiune vor veni copiii in viata si nepotul de la fiul predecedat, nefiind necesară dezbaterea succesiunii după fiu.
Dacă fiul a decedat după tata, va trebui dezbătută și succesiunea după acesta.
Costurile depind de bunurile din masa succesorala.