Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, In iulie plecăm în concediu în Bulgaria ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, In iulie plecăm în concediu în Bulgaria iar eu ...

Bună ziua,
In iulie plecăm în concediu în Bulgaria iar eu și soțul avem carduri europene de sănătate.Baietelul nostru are 10 ani.Are nevoie de asigurare medicală de călătorie pentru perioada concediului, în caz de îmbolnăvire?
Mulțumesc frumos!
~ Conținut șters la cerere ~
Mulțumesc frumos!

Av. Liviu Voinea a scris:

Este optionala .