avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 355 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua, In iulie plecăm în concediu în Bulgaria ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua, In iulie plecăm în concediu în Bulgaria iar eu ...

Bună ziua,
In iulie plecăm în concediu în Bulgaria iar eu și soțul avem carduri europene de sănătate.Baietelul nostru are 10 ani.Are nevoie de asigurare medicală de călătorie pentru perioada concediului, în caz de îmbolnăvire?
Mulțumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: GAGI , utilizator 22:44, 30 Iunie 2021
~ Conținut șters la cerere ~
Mulțumesc frumos!

Av. Liviu Voinea a scris:

Este optionala .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asigurare medicală de călătorie GAGI GAGI Bună ziua, In iulie plecăm în concediu în Bulgaria iar eu și soțul avem carduri europene de sănătate.Baietelul nostru are 10 ani.Are nevoie de ... (vezi toată discuția)
Concediu medical Ramonaioannaa Ramonaioannaa Buna! Cat concediu imi poate acorda medicul de familie? As vrea 10 zile in iulie. Ultimele zile ale lunii iulie. As mai putea sa imi iau 10 la inceputul lui ... (vezi toată discuția)
Concediu medical de la medic de familie mangy mangy Buna ziua, in 2019 am beneficiat de concediu medical , si anume : in perioada 7-15.01.2019 (9 zile) acordat de medicul de familie, iar in perioada ... (vezi toată discuția)