Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Va rog sa ma ajutati ... Am lucrat in Cipru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Va rog sa ma ajutati ... Am lucrat in Cipru 10 ani, ...

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati ...
Am lucrat in Cipru 10 ani, m-am intors in Romania si m-am angajat la Politia Locala S3. Am inteles ca conform Regulamentului 492/2011 anii lucrati in strainatate sunt luati in considerare ca vechime in munca.
Intrebarea mea este: Ce trebuie sa fac eu? Unde trebuie sa ma duc sa imi fie recunoscuti acesti ani?
Cei de la Primaria S3 m-au trimis pe mine la Ministerul Muncii. Eu trebuie sa ma duc sau angajatorul trebuie sa se ocupe?
Mentionez ca am toate actele in original din Cipru.
Multumesc!
Dvs trimiteti pe adresa Ministerului Muncii , o petitie :
e-mail: relatiicupublicul@mmuncii.gov.ro
Cornel Vasile, Consilier juridic