avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Va rog sa ma ajutati ... Am lucrat in Cipru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Va rog sa ma ajutati ... Am lucrat in Cipru 10 ani, ...

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati ...
Am lucrat in Cipru 10 ani, m-am intors in Romania si m-am angajat la Politia Locala S3. Am inteles ca conform Regulamentului 492/2011 anii lucrati in strainatate sunt luati in considerare ca vechime in munca.
Intrebarea mea este: Ce trebuie sa fac eu? Unde trebuie sa ma duc sa imi fie recunoscuti acesti ani?
Cei de la Primaria S3 m-au trimis pe mine la Ministerul Muncii. Eu trebuie sa ma duc sau angajatorul trebuie sa se ocupe?
Mentionez ca am toate actele in original din Cipru.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:44, 5 Iulie 2021
Dvs trimiteti pe adresa Ministerului Muncii , o petitie :
e-mail: relatiicupublicul@mmuncii.gov.ro
Ultima modificare: Luni, 5 Iulie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca am muncit in italia timp de 12 cu acte in regula as putea ... Ro&Be Ro&Be Daca am muncit in italia time de 12 cu acte in regula as putea sami aduc ani de munca in rominia va multumesc (vezi toată discuția)
Bună seara, am lucrat 5 ani în anglia, iar noul angajator îmi ... Tchibo Tchibo Bună seara, Am lucrat 5 ani în Anglia, iar noul angajator îmi cere echivalarea vechimii în România! Va rog, îmi poate spune cineva cui să mă ... (vezi toată discuția)
Eu am lucrat 6 ani în austria unde am plătit toate contribuțiile ... HortensiaH HortensiaH Eu am lucrat 6 ani în Austria unde am plătit toate contribuțiile la zi. La locul de munca actual din România nu mi se recunosc acești ani și în ... (vezi toată discuția)