avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 334 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Înregistrare contract de inchiriere.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Înregistrare contract de inchiriere.

Înregistrare contract de inchiriere .
Bună ziua,
La care unitate ANAF pot înregistra un contract de inchiriere al unui imobil situat in București daca am viza de reședință in alt județ?
Mulțumesc frumos
Ultima modificare: Duminică, 1 August 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 10:44, 1 August 2021
Aveti dreptul sa inregistrati contractul de locatiune la unitatea ANAF unde se afla bunul imobil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. sora mea a plecat in strainatate si eu i-am dat bani ... Adrian8571 Adrian8571 Buna ziua. Sora mea a plecat in strainatate si eu i-am dat bani pentru un apartament din Bucuresti, insa nu am facut contract de vanzare-cumparare deoarece ... (vezi toată discuția)
Chirias cu contract de inchiriere fara stampila anaf zadirion zadirion Sunt in Bucuresti. Ma aflu in imposibilitatea de a obtine viza de flotant deoarece copia mea dupa contractul de inchiriere nu contine stampila ANAF, doar ... (vezi toată discuția)
Contract inchiriere Florian59 Florian59 buna ziua , am o intrebare , locuiesc in Bucuresti(domiciliul stabil) si am o casa in Braila(casa parinteasca) pe care vreau s-o inchiriez ,...unde se face ... (vezi toată discuția)