Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. Am si eu o intrebare. Daca aleg sa iau 63 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. Am si eu o intrebare. Daca aleg sa iau 63 de zile ...

Buna ziua. Am si eu o intrebare. Daca aleg sa iau 63 de zile de prenatal si 63 de postanal, iar dupa nastere sunt obligatoriu cele 42 de zile pentru depunerea actelor de indemnizatie, ce se intampla cu restul celor 21 de zile? Nu mai sunt platite, deorece se depunde dosarul pt ccc? Mulțumesc
Nu mai sunt platite, daca se depune dosarul pentru ccc.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Si dosarul pentru ccc se depune dupa expirarea celor 42 d zile? Sau poate fi depus dupa expirarea celor 63 de zile, daca aleg sa iau 63 dupa nastere?

Cornel Vasile a scris:

Nu mai sunt platite, daca se depune dosarul pentru ccc.

diana23ingrid, utilizator
Se depune dupa terminarea concediului postnatal (fie dupa cele 42 de zile, fie dupa cele 63 de zile)