avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 484 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt operat recent si am primit de la spital concediu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt operat recent si am primit de la spital concediu medical ...

Sunt operat recent si am primit de la spital concediu medical 75%......Mă ajută și pe mine cineva să înțeleg? Valoarea salariului pe care o voi primi pe perioada concediului medical este de 75 % din salar, asta am înțeles... Dar 75% din salariul brut sau net? Mulțumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Alina I. , utilizator 08:37, 13 August 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Aveti dreptul la 75% din salariul brut, daca aveti stagiu de cotizare minim 6 luni

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valoarea minima a concediului medical adi71stefan adi71stefan Buna ziua : Am si eu o intrebare , va rog frumos : care este valoarea minima a unui concediu medical pe cod de indemnizatie 13, adica 75% din salariu. Va ... (vezi toată discuția)
Concediu medical iuliana2707 iuliana2707 Buna seara! Ma numesc iuliana, sunt studenta(ultimul an de master) m-am angajat recent de 2 saptamani, spatamana acesta am avut o operatie de apendicita. Asi ... (vezi toată discuția)
Concediu medical - calcul andreiszabou andreiszabou As dori si eu sa stiu va rog cum se calculeaza concediul medical . Am salarul pe contractul de munca 1200 Brut , iar concediu medical iau 100 %. ... (vezi toată discuția)