Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt operat recent si am primit de la spital concediu ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt operat recent si am primit de la spital concediu medical ...

Sunt operat recent si am primit de la spital concediu medical 75%......Mă ajută și pe mine cineva să înțeleg? Valoarea salariului pe care o voi primi pe perioada concediului medical este de 75 % din salar, asta am înțeles... Dar 75% din salariul brut sau net? Mulțumesc anticipat
Aveti dreptul la 75% din salariul brut, daca aveti stagiu de cotizare minim 6 luni