avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 448 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara ! In legatura cu anexa 7 pentru somaj care ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara ! In legatura cu anexa 7 pentru somaj care se completeaza ...

Buna seara !
In legatura cu anexa 7 pentru somaj care se completeaza cu 12 din 24 luni ,la perioadele de suspendare se trece doar perioada din aceste 12/24 luni , sau toate perioadele intervenite din data incheierii contractului de munca .
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:48, 18 August 2021
Despre ce suspendare este vorba?
Buna ziua !
este vorba de cm din 2017 si cci 2017-2019
Perioada de suspendare a c.i.m. nu intra in calculul perioadei eligibile pentru somaj.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare anexa 26 - perioade de suspendare ela-ela ela-ela Buna ziua, La adeverintele prntru somaj, la rubrica \\"Perioade pentru care raporturile de muncă sau de serviciu au fost suspendate\\" se tec si nr. de zile ... (vezi toată discuția)
Anexa 14 pentru somaj anyana3 anyana3 Buna ziua, Cum se completeaza corect anexele 14 pentru somaj in situatia urmatoare Vechime in munca 8-9 ani la acelasi loc de munca 17.08.2009-concediul ... (vezi toată discuția)
Calcul cm si ccc oanaoproiu oanaoproiu Buna ziua, Cum se calculeaza acum CM si CCC? Eu in ultimele 12 luni dinaintea nasterii (inclusa luna nasterii) am lucrate doar 2 luni: 1 si 2, dupa am fost ... (vezi toată discuția)