Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Presedinte Asociatie de Proprietari Buna seara! Va ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Presedinte Asociatie de Proprietari Buna seara! Va adresez rugamintea ...

Presedinte Asociatie de Proprietari

Buna seara! Va adresez rugamintea de a ma ajuta in clarificarea urmatoarei situatii:
Presedintele unei asociatii de proprietari este asimilat unui functionar public? Administratorul stiu ca este asimilat unui functionar, dar de presedinte nu detin cunostinte ca si acesta ar fi asimilat, in sensul legii noiba asociatiilor.

Va multumesc!
D.p.d.v. al Codului Administrativ, presedintele unei asociatii de proprietari nu este asimilat unui functionar public.
Calitatea de functionar,in conformitate cu deciziile ICCJ o detine numai administratorul de imobil
[ link extern ]