Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Este nevoie de declaratie beneficiari reali pt banca( ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Este nevoie de declaratie beneficiari reali pt banca( ONG)?

Este nevoie de declaratie beneficiari reali pt banca( ONG cu persoane fizice )? Conform carui articol,va rog(daca da,sau daca nu)?
george-neagu, moderator
ONG nu trebuie sa depuna la banca vreo declaratie ref. beneficiari reali. Unele vor trebui la un moment dat sa depuna una la Ministerul Justitiei daca nu au depus niciodata pana acum. Dar nu anul asta..... La banca nu au vreun temei sa ceara, e vreo neintelegere sau ceva functionari neinformati