Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Amplasare rulota pe domeniul public
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Amplasare rulota pe domeniul public

Ma poate ajuta cineva cu actele emise de o primarie in cazul in care doresc amplasarea unei rulote pt comercializare bauturi alcoolice si nealcoolice pe domeniul public? Am vb la primarie dar e primul caz si nu cunosc foarte multe.
george-neagu, moderator
e responsabilitatea primariei sa reglementeze acest tip de comert; unele primarii nici nu-l permit. faceti o solicitare scrisa