Forum Discuţii juridice Achiziţii publice amplasare rulota comerciala
Discuție deschisă în Achiziţii publice

amplasare rulota comerciala

Buna ziua, ce sanse credeti ca am in vederea obtinerii autorizatiilor pentru amplasarea unei rulote comerciale pe domeniul public in centrul Bucurestiului (Victoriei, Unirii, Universitate) ? Doresc sa vand cafea si bauturi racoritoare.
Aleeex, utilizator
Este greu de crezut ca veti putea obtine autorizatie de al primarie pentru a amplasa o rulota in plin centrul capitalei. Strica peisajul.
Da..nu stiu ce peisaj strica in Bucuresti unde vezi la tot colțul tonete cu flori si ziare! O rulota cumpărată din Germania chiar ar aduce un aer fresh bulevardului. În occident sunt permise.
Incercati. Solicitati primariei autorizatie de amplasare toneta in locul pe care il doriti. Va trebui sa detineti o firma inregistrata la Registrul comertului si la ANAF.
Doar nu porneam o afacere fără firma ...