Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... OUG 110/2021. 12 ani INCLUSIV. Ce se înțelege exact ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

OUG 110/2021. 12 ani INCLUSIV. Ce se înțelege exact prin acel inclusiv?

Buna ziua. Ce se înțelege exact prin acel "12 ani inclusiv" din textul OUG 110/2021? Acest inclusiv e supus la doua interpretări.
"..vârsta de până la 12 ani inclusiv .." .....înseamnă maxim 12 ani împliniți, nu 12 ani și o zi,...
Mulțumesc de răspuns. Exact cum știam și eu dar unii juriști m-au contrazis. Mulțumesc încă o dată pentru confirmare.