avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 715 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... OUG 110/2021. 12 ani INCLUSIV. Ce se înțelege exact ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

OUG 110/2021. 12 ani INCLUSIV. Ce se înțelege exact prin acel inclusiv?

Buna ziua. Ce se înțelege exact prin acel "12 ani inclusiv" din textul OUG 110/2021? Acest inclusiv e supus la doua interpretări.
Cel mai recent răspuns: nadja , utilizator 22:15, 8 Noiembrie 2021
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
"..vârsta de până la 12 ani inclusiv .." .....înseamnă maxim 12 ani împliniți, nu 12 ani și o zi,...
Mulțumesc de răspuns. Exact cum știam și eu dar unii juriști m-au contrazis. Mulțumesc încă o dată pentru confirmare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! aș dori să mă ajutați cu un răspuns referitor ... Ancaiordache86 Ancaiordache86 Bună ziua! Aș dori să mă ajutați cu un răspuns referitor la ordonanța 110/2021, și anume ce se înțelege prin sintagma \"beneficiază de zile ... (vezi toată discuția)
Buna!am o intrebare.daca fetita mea a împlinit 12 ani in iulie ... andreijoe andreijoe Buna!Am o intrebare.Daca fetita mea a împlinit 12 ani in iulie 2020 ma incadreaza pentru a beneficia de 75% in plus la salar conform OUG 147/2020 ,cu ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza indemnizatia pentru ccc? gunic23 gunic23 Buna ziua! Ma intereseaza cum se calculeaza CCC-ul, tinand cont ca am lucrat in ultimele 12 luni premergatoare nasterii, indeplinesc conditiile, dar am o ... (vezi toată discuția)