avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 506 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara! Sut medic rezident an 1 gradatie 1 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara! Sut medic rezident an 1 gradatie 1 (detasat la un ...

Buna seara! Sut medic rezident an 1 gradatie 1 (detasat la un alt spital suport covid- 11 zile in octombrie si toata luna noiembrie). Am remarcat pe fluturas comparativ cu alti colegi carora li s au platit sporurile de noapte si sarbatori raportat la salariul de baza (6128 lei), ca mie mi au platit luna aceasta raportat la salariul de baza in 2018 cica, ca asa se calculeaza toate sporurile..... si mi a scazut luna aceasta inclusiv, ce platise luna trecuta (calculat la salariul de baza 6128 lei). Cica salariile sunt calculate in baza legii 153/2018 si 250/2016. Avand lun aceasta: salariul net:6128 lei, zile prezenta:21, spor CD: 85 ore lucrate, Ore sambata duminca: 41, Ore noapte: 48. Daca m ati putea lamuri va rog:(((

Alte discuții în legătură

Spor spital covid Majin Majin Buna ziua! Lucrez ca si medic chirurg intr-un spital suport covid. Conform legislatiei 153/2018 au fost acordate sporurile pentru conditii periculoase. ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, am o problema cu angajatorul in ceea ce priveste salariul. ... adi.h adi.h Buna ziua, Am o problema cu angajatorul in ceea ce priveste salariul. Sunt medic rezident angajata la un spital de stat si lucrez cu pacienti covid. ... (vezi toată discuția)
Calcul corect asistenti ai persoanelor cu dizabilitati. Naieta Naieta Salariul meu ca asistent personal al persoanei cu dizabilitati, ce am gradatia 5 de vechime, ar trebui sa fie calculat plecand de la salariul minim pe ... (vezi toată discuția)