Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Am cetatenia romana si cea germana. Am casa proprie in ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Am cetatenia romana si cea germana. Am casa proprie in Romania ...

Am cetatenia romana si cea germana. Am casa proprie in Romania cit si in Germania. Posed carte ID nemteasca. La ce document de identitate roman am dreptul? Multumesc anticipat!
Pasaport CRDS sau carte de identitate, daca va stabiliti din nou in Romania.
Multumesc de raspuns.
Da, am de gind sa ma stabilesc iara in Romania - deci pot solicita carte de identitate normala.