avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Am cetatenia romana si cea germana. Am casa proprie in ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Am cetatenia romana si cea germana. Am casa proprie in Romania ...

Am cetatenia romana si cea germana. Am casa proprie in Romania cit si in Germania. Posed carte ID nemteasca. La ce document de identitate roman am dreptul? Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Negoitacelrau , utilizator 11:05, 28 Decembrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pasaport CRDS sau carte de identitate, daca va stabiliti din nou in Romania.
Multumesc de raspuns.
Da, am de gind sa ma stabilesc iara in Romania - deci pot solicita carte de identitate normala.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stabilirea domiciliului in strainatate; obligativitate de renuntare la c.i. ??? Liviu1971 Liviu1971 Buna ziua, de 6 ani sunt cu familia in Germania (legal- contracte de munca, impozite, etc.) iar deunazi am auzit ca cetatenii romani trebuie sa renunte la C.I. ... (vezi toată discuția)
Repatriere si buletin de identitate ContSters355359 ContSters355359 Buna ziua , In cazul repatrierii ce acte trebuie , ce demersuri , pentru reprimirea buletinului de identitate ??? Mentionez ca ma reintorc in tara dupa o ... (vezi toată discuția)
Acte expirate in strainatate diandra72 diandra72 Buna ziua,eu locuiesc in Italia de 7 ani,avind domiciliul aici si resedinta,sunt casatorita cu un cetatean italian,si din 2010 am dobindit si cetatenia ... (vezi toată discuția)