Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Poliția nu vrea să mi elibereze carte de identitate ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Poliția nu vrea să mi elibereze carte de identitate provizorie ...

Poliția nu vrea să mi elibereze carte de identitate provizorie
Povestea pe scurt, tata nu era căsătorit cu mama a reușit să mă treacă pe numele lui pe încredere la poliția de la noi ulterior înainte să fac 18 ani a murit când am mers să mi fac buletinul la 18 mi s a zis că există o problemă, practic s a creat un act de când m am născut la o persoana care nu există cu cnp ul si restul, am 2 certificate 1 fals care a mers tot de la grădiniță la liceu si unu pe numele mamei care nu a fost emis decât când m am născut
Șeful de poliție din cauza increderii care o aveau oamenii când mi l am făcut la 14 ani a intrat in problemă si mi-a zis că nu îmi face până nu se decide procesul prin care să se afle si decidă ce cum sunt, eu ce as putea face în privința asta? Oriunde îți trebuie un document
Ce inseamna a "reușit să mă treacă pe numele lui pe încredere"?
Daca v-a recunoscut legal, inseamna ca ar trebui sa aveti un certificat de nastere, cu ambii parinti trecuti.
Nu stiu exact cum a procedat dar stiu faptul că a "uitat certificatul meu"(inexistent pe numele acela decat în fals) si a prezentat decât buletinul lui, tata fiind imbracat elegant nu stiu cum la crezut sau dacă ar fi dat ceva bani pentru asta
Dasta acum se face un proces să se vadă de unde s a început si de la cine.
Din ce înțeleg dvs ați folosit ambele certificate de naștere: și pe cel în care apare linie la tata (certificat care ar fi trebuit anulat, odată ce ați fost recunoscut) si certificatul de naștere unde apar ambii părinți.