avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Bună ziua! Care ar fi pașii pentru a închiria un ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Bună ziua! Care ar fi pașii pentru a închiria un spatiu (câțiva ...

Bună ziua!
Care ar fi pașii pentru a închiria un spatiu (câțiva metri pătrați de teren) de la administrația publica locală pentru înființarea unui societăți?
Cel mai recent răspuns: Mihail Croitoru , Avocat 19:54, 7 Ianuarie 2022
Primul pas ar fi sa vedeti daca exista aceste spatii si apoi conditiile de inchiriere.
Intrebati la Primarie.
Ultima modificare: Vineri, 7 Ianuarie 2022
Ionut.ion, utilizator
Exosta departamnet specilizat in primarie vare se ocupa exclusiv pentru solutionare astfel de probleme
este necesar sa va adresati serviciului respectiv,,va informati despre eventualitate licitatie spatiu
Conform legislatiei trebuie sa participati la o licitatie publica in vederea atribuirii contractului de inchiriere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura inchiriere spatiu public oraselul copiilor knoppyx knoppyx Buna ziua tuturor, Vreau sa deschid in parcul Oraselul Copiilor un centru de inchirieri karturi cu pedale (masinute cu pedale) pentru copii. As vrea sa stiu ... (vezi toată discuția)
Infiintare s.r.l cristina.00 cristina.00 care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru a infiinta un s.r.l? (vezi toată discuția)
Licitatie ilegala? raptor raptor la o licitaie am participat eu avand o oferta de 150 euro pe o suprafata de inchiriat de la sta de 33 de metri patrati alaturi de alti 5 ofertanti careau ... (vezi toată discuția)