Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Bună ziua! Care ar fi pașii pentru a închiria un ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Bună ziua! Care ar fi pașii pentru a închiria un spatiu (câțiva ...

Bună ziua!
Care ar fi pașii pentru a închiria un spatiu (câțiva metri pătrați de teren) de la administrația publica locală pentru înființarea unui societăți?
Primul pas ar fi sa vedeti daca exista aceste spatii si apoi conditiile de inchiriere.
Intrebati la Primarie.
Ionut.ion, utilizator
Exosta departamnet specilizat in primarie vare se ocupa exclusiv pentru solutionare astfel de probleme
este necesar sa va adresati serviciului respectiv,,va informati despre eventualitate licitatie spatiu
Conform legislatiei trebuie sa participati la o licitatie publica in vederea atribuirii contractului de inchiriere.