Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Procedura inchiriere spatiu public Oraselul Copiilor
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Procedura inchiriere spatiu public Oraselul Copiilor

Buna ziua tuturor,

Vreau sa deschid in parcul Oraselul Copiilor un centru de inchirieri karturi cu pedale (masinute cu pedale) pentru copii. As vrea sa stiu care este procedura de inchiriere a unui spatiu public? Nu am nevoie de foarte mult spatiu, cativa metrii patrati pentru a aseza o masa, un scaun si cateva masinute. Va rog frumos sa ma ajutati. Multumesc aticipat.

O zi buna
Ati reusit sa inchiriati spatiul respectiv. Daca, da, ma puteti cu mai multe informatii?
Buna ziua. Nu am reusit sa inchiriez, cererea catre primaria sectorului 4 a fost respinsa pe motiv ca in acel parc nu se pot desfasura astfel de activitati. Dar in parc era deja cineva care inchiria atat masinute cu pedale cat si masinute electrice. Probabil am fost prea naiv sa cred ca eu, neica nimeni, fara pile, pot sa fac ceva in tara asta. Bafta