Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buna ziua , as avea nevoie de ajutor in calcularea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buna ziua , as avea nevoie de ajutor in calcularea suprafetei ...

buna ziua ,
as avea nevoie de ajutor in calcularea suprafetei totale mostenite si anume :
cota de 30/120 parte asupra imobilului situat in extravilanul suprafata de 25.000 mp ,eu fiind singura mostenitoare .
exista o formula de calcul?
multumesc
30 x 25.000, impartit la 120
va multumesc frumos !