Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Schimbarea felului muncii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Schimbarea felului muncii

Eu sunt angajata ca si Instructor. Compania la care lucrez a inceput un proces de disponibilizare, dar doreste sa ne pastreze pe mine si pe colegii mei pana la final, ÎNSĂ... vrea ca noi sa prestam servicii de confectioneri cablaje, fara a ne ne schimba incadrarea, salariul, etc. Aceasta functie este inferioara postului meu, are atributii nespecifice postului meu, si eu nu sunt de acord sa fac acest lucru. Daca nu mai are nevoie de noi, sa ne disponibilizeze.
Cum ar trebui sa procedez, deoarece nu sunt de acord sa prestez alt fel de serviciu, chiar daca imi ramane acelasi salariu.?
Gianina Cosmina, utilizator
Nu semnați actele de modificare a funcției.
Problema e ca nu sunt acte aditionale, sau schimbare de functie, deloc. Compania vrea ca eu sa ocup alta functie decat cea din contractul de munca, la mica intelegere dintre noi si atat. Iar eu nu doresc acest lucru.

Cornel Vasile a scris:

Nu semnați actele de modificare a funcției.

Gianina Cosmina, utilizator