Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Membru cotizant al unei Asociatii Judetene a ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Membru cotizant al unei Asociatii Judetene a Vanatorilor si Pescarilor Sportivi

Daca un membru cotizant al unei Asociatii Judetene a Vanatorilor si Pescarilor Sportivi solicita sa fie informat cu privire la sumele de bani colectate din cotizatiile membrilor, pe anul anterior si modul lor de folosire, precum si daca solicita o copie a planului de management al asociatiei respective( unde sunt stipulate sumele de bani ce constituie cotizatie pe zi, luna, an) , asociatia este obligata sa-i puna la dispozitie aceste lucruri ? Daca AJVPS-ul refuza sa informeze cetateanul despre cele solicitate, unde se poate adresa acesta ?
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc !