Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Daca am o amenda penala in valoare de 300ron si o ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Daca am o amenda penala in valoare de 300ron si o platesc mai am dreptul sa fiu membru vanator ?

am luat o amenda penala in valoare de 300 ron pentru ca pe o autorizatie am mai trecut o pesoana in afara de cele 3 care erau trecute ca catre organul autorizat din cadrul ajvps . Imi puteti spune daca cu aceasta amenda am inteles ca ea se inscrie si in cazier, mai pot fi membru vanator in continuare ?
AJVPS are un regulament pe care membrii inscrisi la AJVPS l-au citit inainte de a li se oferi posibilitatea de a fi membrii .Daca aveti acasa un regulament (copie) puteti sa-l cititi si veti vedea ce prevede regulamentul saub legea AJVPS ptr situatia in care va aflati.
Dispozitia legala care guverneaza desfasurarea activitatilor sportive respectiv vanatoarea,
prevede imperativ ca activitatea poate fi desfasurata de catre persoanele care nu detin completari in cazierul judiciar
Pe cale de consecinta ,conducerea asociatiei sportive din care faceti parte ,la proxima sedinta va analiza procesul verbal si va decide asupra situatiei dvs