avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 298 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pentru un român, care are rezidență în Spania și ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pentru un român, care are rezidență în Spania și este în ...

Pentru un român, care are rezidență în Spania și este în relație cu o filipineza, care ar fi calea de a o aduce pe această femeie în Spania, iar în timp aceasta să obțină un drept de ședere permanent?

Alte discuții în legătură

Viza in romania pentru un cetatean filipinez BogdanMMM BogdanMMM Salut , am o situatie putin complicata , vreau sa ma casatoresc cu o filipineza si nu stiu cum sa procedez , eu lucrez in Danemarca dupa casatorie nu ... (vezi toată discuția)
Rezident permanent mitrache_v mitrache_v Buna ziua! Va rog sa ma ajutai si pe mine in urmatoarea situatie. Cum se poate dobandi statutul de r[b]ezident permanent[/b] pe teritoriul Romaniei? Mai exact, ... (vezi toată discuția)
Carte rezidenta renintregire a familiei 5 ani ayya ayya Buna ziua, M-am casatorit in Iulie 2010, Sotul meu e cetetean NON-UE. I-am facut invitatie sa vina in vizita in Romania in 2007, in 2008 si 2009 am fost eu la ... (vezi toată discuția)