Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Amenda pentru deseuri-politie locala
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Amenda pentru deseuri-politie locala

Buna ziua,
As avea nevoie de un sfat legat de o amenda data de catre politia locala pentru depozitarea desurilor langa incinta cu recipientele. Amenda s-a scris in data de 12.04, pentru fapta savarsita in 25.03, ora 08 dimineața. Mentionez ca nu am fost de fata si nici nu am aruncat atunci gunoiul, am sunat la politie si mi s-a spus ca mi-au gasit numele pe o cutie si asa au scris amenda. Avand in vedere ca umbla si alte persoane in gunoi si este foarte probabil ca acele persoane sa le fi lasat la întâmplare, as dori sa contest amenda. Ce sanse am sa se anuleze procesul verbal?
Va mulțumesc.
Pai o sa aveti sanse daca incercati sa contestati cu argumentele aratate sau cu altele mai puternice.
De exemplu, as face niste fotografii persoanelor care scormonesc prin acele recipiente si le-as atasa la contestatie.
La noi la Iasi, dupa ce o parte dintre cei care se ocupa cu scormonitul prin gunoaie si fac multa dezordine, au dat foc la acele recipiente din plastic, pentru ca recipientele erau incuiate in niste tarcuri, Ei, au produs multe pagube, fapt ce a determinat autoritatile locale sa puna camere de luat vederi, pe domeniul public.
Acum s-au mai linistit lucrurile, dar tot mai gasim oameni certati cu legea. I=am mai fotografiat si noi, o parte dintre ei au fost identificati si, probabil s-au luat masuri,

Succes!