Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Inscriere grădinița și școală. Bună seara! Ma ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Inscriere grădinița și școală. Bună seara! Ma numesc Botez și copilul meu împlinește anul ...

Bună seara! Ma numesc Botez și copilul meu împlinește anul viitor 6 ani pana la 31 august 2023. Din cauza pandemiei nu l-am dat la grădinița și nu aș dori să îl înscriu nici anul acesta. Voi putea să îl înscriu la clasa pregătitoare, va fi primit daca nu a frecventat grupa mare? Vă rog să mă ajutați cu un răspuns. Mulțumesc
Desigur.

botezclaudia a scris:

Bună seara! Ma numesc Botez și copilul meu împlinește anul viitor 6 ani pana la 31 august 2023. Din cauza pandemiei nu l-am dat la grădinița și nu aș dori să îl înscriu nici anul acesta. Voi putea să îl înscriu la clasa pregătitoare, va fi primit daca nu a frecventat grupa mare? Vă rog să mă ajutați cu un răspuns. Mulțumesc

Avocat Andreescu Adina Maria, utilizator
Aceeași problemă o întâmpin și eu...
Doamna director face presiuni asupra mea să completez o cerere prin care refuz înscrierea iar eu nu înțeleg în ce procedură legală se încadrează această cerere și totuși dacă nu doresc sa completez nicio cerere ce se întâmplă din punct de vedere legal?