avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Inscriere grădinița și școală. Bună seara! Ma ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Inscriere grădinița și școală. Bună seara! Ma numesc Botez și copilul meu împlinește anul ...

Bună seara! Ma numesc Botez și copilul meu împlinește anul viitor 6 ani pana la 31 august 2023. Din cauza pandemiei nu l-am dat la grădinița și nu aș dori să îl înscriu nici anul acesta. Voi putea să îl înscriu la clasa pregătitoare, va fi primit daca nu a frecventat grupa mare? Vă rog să mă ajutați cu un răspuns. Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: Rodica Drumea , utilizator 09:51, 4 Mai 2022
Desigur.

botezclaudia a scris:

Bună seara! Ma numesc Botez și copilul meu împlinește anul viitor 6 ani pana la 31 august 2023. Din cauza pandemiei nu l-am dat la grădinița și nu aș dori să îl înscriu nici anul acesta. Voi putea să îl înscriu la clasa pregătitoare, va fi primit daca nu a frecventat grupa mare? Vă rog să mă ajutați cu un răspuns. Mulțumesc

Ultima modificare: Duminică, 1 Mai 2022
Avocat Andreescu Adina Maria, utilizator
Aceeași problemă o întâmpin și eu...
Doamna director face presiuni asupra mea să completez o cerere prin care refuz înscrierea iar eu nu înțeleg în ce procedură legală se încadrează această cerere și totuși dacă nu doresc sa completez nicio cerere ce se întâmplă din punct de vedere legal?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Varsta pentru clasa pregatitoare avram1977 avram1977 Buna dimineata am o rugaminte ,sa-mi spuneti si mie daca pot inscrie copilul in clasa pregatitoare daca el implineste 6 ani in decembrie ? nu o pot lasa la ... (vezi toată discuția)
Din stiri pereanu123 pereanu123 Buna seara,ati publicat ceva despre inscrierile la clasa zero.ati spus ,,atentie,metodologia nu se plica fara sa fie publicata in MO.,,Asta era valabil la 15 ... (vezi toată discuția)
La gradinita in grupa mare peste varsta de 6 ani Nytrai Nytrai Buna ziua, Am un baietel de 6 ani si jumatate si eu ca si parinte al lui consider ca poate sa mai stea un an la gradinita, nedorind sa-l inscriu inca la ... (vezi toată discuția)