Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua, voi fi pe scurt Am fost prins de două ori ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua, voi fi pe scurt Am fost prins de două ori băut ...

Bună ziua, voi fi pe scurt Am fost prins de două ori băut la volan am fost condamnat am executat 8 luni închisoare mam eliberat a trecut 6 luni de la eliberare Întrebarea mea este cum pot să-mi recuperez permisu care șut pași, în condamnare nu scrie ca a fost anulat permisu Mulțumesc
Bună ziua, cum nu scrie? Scrie in lege.
(1) Anularea permisului de conducere eliberat de autoritatea română se dispune în următoarele cazuri:
b) titularul permisului de conducere a fost condamnat, printr-o hotărâre judecătorească rămasă definitivă, pentru infracțiunile prevăzute la art. 334 alin. (2) și (4), art. 335 alin. (2), art. 336, 337, art. 338 alin. (1), art. 339 alin. (2), (3) și (4) din Codul penal;
trandafir2, moderator