avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 605 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua, voi fi pe scurt Am fost prins de două ori ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua, voi fi pe scurt Am fost prins de două ori băut ...

Bună ziua, voi fi pe scurt Am fost prins de două ori băut la volan am fost condamnat am executat 8 luni închisoare mam eliberat a trecut 6 luni de la eliberare Întrebarea mea este cum pot să-mi recuperez permisu care șut pași, în condamnare nu scrie ca a fost anulat permisu Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 16:17, 20 Mai 2022
Bună ziua, cum nu scrie? Scrie in lege.
(1) Anularea permisului de conducere eliberat de autoritatea română se dispune în următoarele cazuri:
b) titularul permisului de conducere a fost condamnat, printr-o hotărâre judecătorească rămasă definitivă, pentru infracțiunile prevăzute la art. 334 alin. (2) și (4), art. 335 alin. (2), art. 336, 337, art. 338 alin. (1), art. 339 alin. (2), (3) și (4) din Codul penal;
Ultima modificare: Vineri, 20 Mai 2022
trandafir2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar penal conducere fără permis Georgelgabor82@gmail.com Georgelgabor82@gmail.com Bună ma ajuta cineva cu un răspuns va rog frumos, Am primit o amenda penala de 9450 ron motivul fiind conducere cu permisu suspendat.amenda fiind asa mare ... (vezi toată discuția)
Am avut un accident cu o victima in jur de 10 20 de zile are ... Marius231203 Marius231203 Am avut un accident cu o victima in jur de 10 20 de zile are de ingrijiri medicale. Am si fugit de la accident.a doua zi mam prezentat la politie am recunoscut ... (vezi toată discuția)
Permis marie12 marie12 dac permisu mi sa retinit ca am refuzat acoltestu si probile biolgice ,pot conduce inafara tari pina la terminare procesului (vezi toată discuția)