Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Intrebare despre recensamant:Daca nu faci recensamant ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Intrebare despre recensamant:Daca nu faci recensamant primeste ...

Intrebare despre recensamant:Daca nu faci recensamant primeste o amenda pe persoana sau doar o singura amenda ?
persoanele care refuză furnizarea de date pentru recensământ vor risca o amendă de la 1.000 de lei la 3.000 lei.
Alta era intrebarea si anume daca I au amenda toti din familie sau se da doar o amenda pentru locatia respectiva ?