avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Intrebare despre recensamant:Daca nu faci recensamant ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Intrebare despre recensamant:Daca nu faci recensamant primeste ...

Intrebare despre recensamant:Daca nu faci recensamant primeste o amenda pe persoana sau doar o singura amenda ?
Cel mai recent răspuns: Elena nastase , utilizator 16:30, 22 Mai 2022
persoanele care refuză furnizarea de date pentru recensământ vor risca o amendă de la 1.000 de lei la 3.000 lei.
Alta era intrebarea si anume daca I au amenda toti din familie sau se da doar o amenda pentru locatia respectiva ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! urmeaza recensamantul in romania incepand cu data ... Deejay2539 Deejay2539 Buna ziua! Urmeaza recensamantul in romania incepand cu data de 14.03.2022. Documentandu-ma pe internet si vazand stirile, documentul de recensamand nu mai ... (vezi toată discuția)
Recensamant 2011: voi fi amendat daca am lapsus? cum sunt recenzati romanii stabiliti in strainatate? ce dovada am ca am fost recenzat? VapAndrei VapAndrei Buna Ziua, As dori sa stiu daca la recensamantul care a inceput astazi, institutiile statului ar avea baza legala de a ma amenda cand nu imi voi aminti ... (vezi toată discuția)
Recensamant... (e legal sa-mi fie cerute datele personale de oricine?) ilie0001 ilie0001 Daca la recensamant se cer date confidentiale (CNP, Serie si nr.BI, etc) este legal sau nu avand in vedere ca unii recenzori sar putea sa nu fie ... (vezi toată discuția)