Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediu de odihna . Buna ziua. Exista in codul muncii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediu de odihna . Buna ziua. Exista in codul muncii un articol in care se specifica ...

Buna ziua. Exista in codul muncii un articol in care se specifica ca un angajat care isi ia concediu trebuie sa isi gaseasca singur o persoana sa ii tina locul? In sarcina cui intra ? A patronului sau a angajatului? Multumesc.
Nu exista asa ceva in Codul Muncii ... in general, practica uzitata este ca cel care pleaca in Co isi gaseste inlocuitor...
Nu exista o astfel de prevedere in Codul Muncii.