Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Nu mai am nici o resedinta in Romania ca sa pot sa mai ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Nu mai am nici o resedinta in Romania ca sa pot sa mai fac buletinul ...

Nu mai am nici o resedinta in Romania ca sa pot sa mai fac buletinul , iar acesta e expirat. In curand va expira si pasaportul si fara buletin valabil nu am sa pot sa-l reinnoiesc . Sunt stabilit definitiv cu proprietate in Irlanda. Ce solutii am ?
tandemus, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Solicitati la ambasada/consulat un pasaport CRDS (cetatean roman cu domiciliul in strainatate). Nu veti mai avea nevoie de buletin, ci va veti legitima cu pasaportul CRDS care nu este un pasaport de calatorie ci in cazul dvs. un act de identitate.