Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Plata integrala mașină noua pe numele concubinului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Plata integrala mașină noua pe numele concubinului

Bună ziua..Anul trecut am achiziționat o mașină nou_nouta din fabrica , împrumutul fiind făcut pe numele iubitului meu ( relație de 11 ani) cu care am un băiețel de 7 ani . Săpt trecuta ne_am certat și m_a amenințat că vine in tara ,el fiind șofer de tir. si îmi ia mașină pe care eu o achit integral având rata pe 5 ani.Pe data de 15 a fiecărei luni eu virez banii in contul celor de la Reprezentanta! Mă interesează ce drepturi as avea la mașină. Nu știu dacă mai are rost sa plătesc rata atâta timp cât mașină nu mai este în posesia mea. Ce câștig de cauză am? Daca as ajunge in instanță ? .Mulțumesc!
florentina80florentina, utilizator
Masina pe numele cui e? Daca e pe numele lui, e a lui si i-o dati lui, nu mai platiti creditul.
gi-jane2, moderator