Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... este legal ca politia locala sa dea amenzi de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

este legal ca politia locala sa dea amenzi de circulatie? concret ...

este legal ca politia locala sa dea amenzi de circulatie? concret ,au inceput sa sparga o straduta in apropierea casei mele si au pus un semn de sens unic,saptamana trecuta nu era,la jumatatea stradutei politia locala,care m au amendat cu 290 lei,e legal?
Da, pentru circulatia pe sens interzis pot da amenzi, conform legii 155/2010.