Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumul pensie-salariu Bună ziua, vă rog să-mi ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumul pensie-salariu Bună ziua, vă rog să-mi spuneți dacă este specificat în ...

Bună ziua, vă rog să-mi spuneți dacă este specificat în codul muncii interzicerea cumului pensiei cu salariu la stat, (cu angajare pe perioada neterminată) solicit acest lucru deoarece mi-au refuzat participarea la concurs pe motiv ca sunt pensionar.(limita de vârstă).Mulțumesc.
Nu este specificat în codul muncii interzicerea cumului pensiei cu salariu la stat