Forum AvocatNet Italia Taxe, impozite si alte probleme de ... Deschizând o firmã in România, aş putea sa îmi ...
Discuție deschisă în Taxe, impozite si alte probleme de afaceri

Deschizând o firmã in România, aş putea sa îmi desfãşor activitatea in Italia?

Bunã ziua!
Aş dori sã ştiu dacã, deschizând o firmã in România, aş putea sa îmi desfãşor activitatea in Italia?
Activitatea firmei ar fi domeniul viticol, munci manuale, de început aş putea angaja un numãr de 10-15 persoane, la cè sã mã aştept? Taxele in Italia pentru fiecare angajat sunt exagerate.
Mulțumesc.
george-neagu, moderator