avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 164 soluții astăzi
Forum AvocatNet Italia Taxe, impozite si alte probleme de ... Deschizând o firmã in România, aş putea sa îmi ...
Discuție deschisă în Taxe, impozite si alte probleme de afaceri

Deschizând o firmã in România, aş putea sa îmi desfãşor activitatea in Italia?

Bunã ziua!
Aş dori sã ştiu dacã, deschizând o firmã in România, aş putea sa îmi desfãşor activitatea in Italia?
Activitatea firmei ar fi domeniul viticol, munci manuale, de început aş putea angaja un numãr de 10-15 persoane, la cè sã mã aştept? Taxele in Italia pentru fiecare angajat sunt exagerate.
Mulțumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 3 August 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Functionare firma romaneasca in italia Pena Pena Buna ziua, Vrem sa infintam o firma in Romania care sa execute lucrari in constructii pe teritoriul Italiei. Cum putem face acest lucru? Ce forme legale ... (vezi toată discuția)
Informatie CODREANU VASILE CODREANU VASILE AM O FIRMA DE SRVICII AN ITALIA (MA OCUP DE TIPARIREA SI DISTRIBUIREA DE ZIARE,REVISTE SI PLIANTE) SI,DATORITA TAXELOR MARI NU REUSECS SA RIDIC CIFRA DE ... (vezi toată discuția)
Firma import export robokop74 robokop74 buna ziua as dori sa stiu an ce mod pot deschide o firma de import export srl cu mai multe activitati de desfasurare din care comert de materiale lemnoase ... (vezi toată discuția)