Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general declarare punct de lucru
Discuție deschisă în Contabilitate în general

declarare punct de lucru

Care sunt procedurile cu declararea puntului de lucru la administratia fiscala:?
Punctul de lucru infiintat la registrul comertului trebuie declarat si la organul fiscal competent in a carui raza teritoriala isi are sediul societatea mama. Declararea la finante se face prin completarea formularului "Declaratie privind sediile secundare" la care se anexeaza copie CUI, mentiunea de la registrul comertului (cu infiintarea punctului de lucru) si dovada detinerii spatiului (contract de inchiriere, de comodat pentru spatiul unde se afla punctul de lucru).
Daca la punctul de lucru veti avea cel putin 5 angajati va trebui sa cereti cod fiscal separat pentru puctul de lucru, la DGFP in a carui raza teriotriala se afla situat punctul de lucru.