Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... punct de lucru
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

punct de lucru

Ce acte imi trebuie pentru declararea punctului de lucru unde trebuiesc depuse si cat dureaza (punctul de lucru este in ilfov )
In primul rand, aveti nevoie de dovada detinerii spatiului (proprietate, contract de comodat sau inchiriere).
Ulterior, va adresati ORC pentru inregistrarea sediului secundar (cerere + taxe)
ulterior, dupa ce terminati la registrul comertului va trebui sa declarati punctul de lucru si la finante, la organul fiscal teriotrial de care apartine firma mama:
- declaratia privind sediile secundare
- dovada detinerii spatiului
- copie CUI
- mentiunea de la ORC cu infiintarea punctului de lucru