avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... punct de lucru
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

punct de lucru

Ce acte imi trebuie pentru declararea punctului de lucru unde trebuiesc depuse si cat dureaza (punctul de lucru este in ilfov )
Cel mai recent răspuns: carmolau , utilizator 18:41, 20 Ianuarie 2010
In primul rand, aveti nevoie de dovada detinerii spatiului (proprietate, contract de comodat sau inchiriere).
Ulterior, va adresati ORC pentru inregistrarea sediului secundar (cerere + taxe)
ulterior, dupa ce terminati la registrul comertului va trebui sa declarati punctul de lucru si la finante, la organul fiscal teriotrial de care apartine firma mama:
- declaratia privind sediile secundare
- dovada detinerii spatiului
- copie CUI
- mentiunea de la ORC cu infiintarea punctului de lucru

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declarare punct de lucru anairam2807 anairam2807 Care sunt procedurile cu declararea puntului de lucru la administratia fiscala:? (vezi toată discuția)
Autorizare mediu catalin2012 catalin2012 Buna ziua. Am infiintat o firma, am toate actele inclusiv RO-ul si contul. Sediul social in bucuresti - s6 si vreau sa deschid un punct de lucru in ilfov si ... (vezi toată discuția)
Declarare punct de lucru corinachivu corinachivu Va rog mult sa ma ajutati, cu textul de lege, potrivit caruia punctul de lucru cu minim 5 salariati, aflat in alt judet decat sediu social al firmei, trebuie ... (vezi toată discuția)