Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, sunt o mama disperata, nu știu unde sa mai ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, sunt o mama disperata, nu știu unde sa mai apelez ...

Buna ziua sunt o mama disperata nu știu unde sa mai apelez fiți amabili si ajutați mă cu un sfat
Am fost căsătorită din cauza neînțelegerilor si a violențelor atât fizice cat si psihice am luat decizia sa divorțăm, împreună avem un băiețel de 4 anișori.
In urma cu 2 ani jumate mi-a fost furat de către bunicii paterni tatăl fiind pionul lor de pentru a nu fi trași la răspundere.In urmă unei hotărâri judecătorești sa decis ca minorul să îmi fie încredințat stabilindui-se program de vizită tatălui si pensie alimentara.A venit cand a putut la copil și cu ce a putut pensia alimentara a platit-o cand a dorit si cand nu a dorit pentru asta are plângere penală pentru abandon de familie însă nu ia făcut nimeni nimic.Acum pe data de 02-07-2022 a venit la programul de vizită a zis ca ia copilul până la magazin si al aduce înapoi însă nu la mai adus nici în ziua de azi,am contactat un executor am făcut tot ce era nevoie însă nici un rezultat domnul executor este o persoana mai recalcitrantă si vb foarte urat nu a fost însoțit decât de un agent de la poliția locală si cam atât domnul executor dorește sa se"lupte" cu acești oamenii singur i-am propus sa ne însoțească cineva de la protecția copilului însă nici nu vrea sa auda i-am propus sa ne însoțească mai mulți agenți de la poliție nu vrea sa discute așa ceva.
In urma insistențelor la poliție am reușit sa iau legătura telefonic cu copilul care ai ruga pe bunici sa al aducă acasă ca ai este dor de mami si de casa lui de animăluțele lui însă domni de la poliție mi-au spus ca nu au ce sq facă.Bun am înregistrat apelul se aude clar cand copilul spune ca vrea la mami acasă ca ai este dor dar nu vrea sa asculte nimeni cu atât mai mult bunicii si tatăl care au spus în fața organelor de poliție si a executorului ca face asta din ambiție si ca nu o sa îmi dea nici un copil,ai rog zilnic sa mi-l dea macar sa vorbesc cu el așa îmi mai alin suferința si el la fel auzindu-ne până găsim o soluție si un om sa ne ajute
Acum întrebarea mea este cum si ce ma sfătuiți dumneavoastră sa fac în cazul aceasta ținând cont ca sunt nenumărate plângeri la poliție si la parchet iar domnii polițiști a zis ca după ce vin din concediu o sa se apuce de cercetat până atunci sa nu ai deranjăm.
Va rog din inimă sa ma îndrumați ce sa fac și cum sa procedez în acest caz?!
Va mulțumesc frumos!
~ Conținut șters la cerere ~
Am înțeles dar deja am fost de 4 ori la ei la poartă cu executorul politistul nu sa semnat nu ai știm numele apare ca si cum a fost singur am făcut nenumărate plângeri si nimic nu a fost audiat totuși este 1 luna de zile in care sufăr după copilul meu si el după mine si cine știe cate o sa mai fie copilul trebuie sa înceapă grădinița trebuie sa se liniștească si el după tot ce i sa întâmplat
~ Conținut șters la cerere ~
Asta ce înseamnă în termeni populari nu am cunoștințe juridice mulțumesc!
~ Conținut șters la cerere ~