Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua! Va rog sa ma ajutați cu o lămurire: Ce ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua! Va rog sa ma ajutați cu o lămurire: Ce perioadă ...

Buna ziua! Va rog sa ma ajutați cu o lămurire: Ce perioadă de garanție trebuie să acorde clienților săi un service auto pentru seviciile de manoperă ?Care este cadrul legislativ care reglementează această perioadă ?
nu exista o perioada de garantare stipulata de lege. service-urile autorizate garanteaza insa manopera pe o perioada de cateva luni, conform politicilor lor comerciale