avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 437 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort dupa 14 ani, copil minor 10 ani! Dupa 14 ani de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort dupa 14 ani, copil minor 10 ani! Dupa 14 ani de casnicie...urmeaza ...

Divort dupa 14 ani, copil minor 10 ani!

Dupa 14 ani de casnicie...urmeaza divortul. Eu, sotia si copilul locuim in apartamentul sotiei(apartamentul este al ei - al sotiei, apartament cumparat inainte de casatorie pe numele ei...). Eu mai am vreun drept la apartament dupa 14 ani de casatorie? Eu in mod normal trebuie sa ma mut undeva in chirie...iar la salariul pe care il am este cam imposibil.
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 09:41, 7 Septembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua

Eu mai am vreun drept la apartament dupa 14 ani de casatorie?

Nu.
Apartamentul e bun propriu al sotiei, fiind dobandit inaintea casatoriei.
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Eu mai am vreun drept la apartament dupa 14 ani de casatorie?

nici nu ati avut.
iar la salariul pe care il am este cam imposibil.

mai va luati ceva de munca sau cautati o chirie ieftina
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu aveti nici un drept...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort Zahareasca Zahareasca In cazul unui divort,dupa 14 ani cu un copil de 10 ani.. Daca la casatorie ,sotul era proprietar de apartament. si in tot timpul acesta ,sotia a avut loc de ... (vezi toată discuția)
Divort cu copil minor elizachichi elizachichi Eu si sotul meu suntem casatoriti de 11 ani si avem o fetita de 5 ani. Din nenumarate motive( certuri f.f. dese,indiferenta fata de obligatiile unei ... (vezi toată discuția)
Divort + partaj gheorghe175 gheorghe175 Buna ziua Din pacate cred ca si eu ( noi ) vom ajunge la divort . Avem cu sotia impreuna si o fetita de 7 ani . Am mai multe intrebari : - Inainte de ... (vezi toată discuția)