Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort dupa 14 ani, copil minor 10 ani! Dupa 14 ani de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort dupa 14 ani, copil minor 10 ani! Dupa 14 ani de casnicie...urmeaza ...

Divort dupa 14 ani, copil minor 10 ani!

Dupa 14 ani de casnicie...urmeaza divortul. Eu, sotia si copilul locuim in apartamentul sotiei(apartamentul este al ei - al sotiei, apartament cumparat inainte de casatorie pe numele ei...). Eu mai am vreun drept la apartament dupa 14 ani de casatorie? Eu in mod normal trebuie sa ma mut undeva in chirie...iar la salariul pe care il am este cam imposibil.
Buna ziua

Eu mai am vreun drept la apartament dupa 14 ani de casatorie?

Nu.
Apartamentul e bun propriu al sotiei, fiind dobandit inaintea casatoriei.
Eu mai am vreun drept la apartament dupa 14 ani de casatorie?

nici nu ati avut.
iar la salariul pe care il am este cam imposibil.

mai va luati ceva de munca sau cautati o chirie ieftina
Nu aveti nici un drept...