Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Preluare datorii din caz de dezbatere a mostenirii. ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Preluare datorii din caz de dezbatere a mostenirii. Suntem 3 ...

Preluare datorii din caz de dezbatere a mostenirii.
Suntem 3 frații. Tatal meu a murit in 2018 si nu am dezbatut mostenirea pentru casa si teren. Mama traieste. Fratele meu a murit anul acesta, el nefiind casatorit si nu are copii. Cu cateva luni inainte sa moara a facut credite la banca. Ca sa dezbatem mostenirea după tata, noi ceilalti mostenitori o sa preluam datoriile fratelui meu?
datoriile fratelui se vor dezbate odata cu succesiunea dupa frate.
nu are legatura cu succesiunea dupa tata.
Mergeti la notar și va explică.
Nu veți ieși în pagubă orice ar fi...

Scris din București
Multumesc!