Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Va rog sa imi spuneti cand trebuie sa revin la ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Va rog sa imi spuneti cand trebuie sa revin la serviciu din CCC ...

Va rog sa imi spuneti cand trebuie sa revin la serviciu din CCC pt a beneficia de stimulent de inserție.Mentionez ca cel mic împlinește 2 ani in 6 februarie. Multumesc
Tatăl copilului îndeplinește condițiile pentru a beneficia de indemnizatia CCC?
Tatăl copilului nu poate sa intre in CCC.
Nu indeplineste conditiile ?

Cornel Vasile a scris:

Nu indeplineste conditiile ?

Nu le îndeplinește.
Părinţii care se întorc la muncă după finalizarea concediului de creştere a copilului, adică după vârsta de doi ani, respectiv trei ani, a copilului cu dizabilități primesc stimulent de inserție în valoarea de 650 de lei.

De asemenea, puteti reveni la munca si inainte de a implini copilul varsta de 2 ani.
Cornel Vasile, Consilier juridic