avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Buna ziua Intrebare, incepand cu 01 iulie s a aplicat ...
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Buna ziua Intrebare, incepand cu 01 iulie s a aplicat la pompa ...

Buna ziua
Intrebare, incepand cu 01 iulie s a aplicat la pompa reducerea de 50 bani pentru transportatori.

Se mai aplica la ARR, se mai incarca documentele aferente semestrul 3 pentru compensare pret combustibil?

Multumesc,
Cel mai recent răspuns: ELIB , utilizator 14:03, 28 Septembrie 2022
Bună ziua,

Pentru mai multe informații, accesați următoarele articole:
- www.avocatnet.ro/articol_613...
- www.avocatnet.ro/articol_617...
Buna ziua
Stiu , problema si intrebarea mea este daca s au obtinut la pompa reducerea de 50 bani pe factura mai incarcam facturile aferente trimestrul 3?(iulie-septembrie?)ca practic s a obtinut reducerea la pompa sau...transportatorii, strict trransportatorii beneficiaza de dubla compensare?
Multumesc,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decontare bilete de transport sirbu elena sirbu elena dragi contabili va rog sa ma luminati si pe mine. am urmatoarea speta: o persoana circula cu un mijloc de transport persoane interjudetean de 10 ori pe luna. ... (vezi toată discuția)
Cheltuieli deductibile cu combustibilul in 2012 Adrian Brojboiu Adrian Brojboiu Buna ziua colegilor de forum, Ma poate lumina cineva privind noile dispozitii din Codul fiscal 2012 referitoare la deductibilitatea combustibilului in ... (vezi toată discuția)
Autoutilitara primita in folosinta - ce fel de contract se poate incheia, sa pot decuce cheltuielile de transport? Silvia Monica Silvia Monica Buna ziua. Am primit o autoutilitara spre folosinta, de la alta firma (inregistrata pe firma respectiva), pentru desfasurarea propriei activitati a firmei ... (vezi toată discuția)