Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... CASS datorat de un asociat in mai multe firme
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

CASS datorat de un asociat in mai multe firme

Buna ziua,
Un asociat in mai multe SRL uri datoreaza CASS pentru dividende de mai multe ori? Daca incaseaza dividende din 3 firme plateste 3 CASS uri ?
Va multumesc!
nu. Va plati o singura data daca din toate veniturile cumulate depaseste 12 salarii minime ( 30.600 lei in 2022 ).
Va plati CASS in cota fixa indiferent cu cat depaeste acel plafon .
10% x 30.0600 = 3060 lei /an prin Declaratia unica