Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara! Dorim sa dezbatem o succesiune. Unul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara! Dorim sa dezbatem o succesiune. Unul dintre frati ...

Bună seara!
Dorim sa dezbatem o succesiune. Unul dintre frati deține titlul de proprietate iar restul actelor ( certificate deces, naștere etc) au dispărut din casa părinților. Primarul refuza sa ne primească cererile pentru a elibera aceste duplicate. Fiind un sat mic presupun ca sunt anumite interese. În acest caz, dacă eu vreau sa deschid o succesiune dar nu dețin aceste acte, ce pot face? Apelez la un avocat ? Care sunt legile în ceea ce privește acesta situație?
Multumesc !
Da, apelati la avocat.
Ar fi bine sa fie din alt județ dacă fratele are ceva relații...

Scris din București 2022
Ne poate reprezenta un avocat din București pentru o succesiune din jud Iași?
Mulțumim!

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Da, apelati la avocat.
Ar fi bine sa fie din alt județ dacă fratele are ceva relații...

Scris din București 2022

Da, avocatul poate fi din București, Bacău sau de unde doriți.

Scris din București 2022
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat